Wycieczka do Podzamcza Chęcińskiego

Dnia 21 grudnia uczniowie klas trzecich z wielkim zainteresowaniem zwiedzali Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Wystawa  „Człowiek – niezwykła maszyna” pozwoliła uczniom pokazać jak funkcjonuje ludzkie ciało. Dzieci korzystając z różnych urządzeń badały swoją sprawność fizyczną. Uczestnicząc w warsztatach „Ja jako farmaceuta” poznały właściwości niektórych maści. Samodzielnie wykonały maść majerankową i sól do kąpieli. Uczniowie mieli możliwość zabawić się w małych naukowców. Zaciekawiło ich badanie grawitacji. Po wyjściu z Centrum Nauki spacerowaliśmy alejkami ogrodów włoskich. Na zakończenie wycieczki uczniowie poznali cząstkę historii naszego kraju: przechodzili pod Bramą Triumfalną – jedyną w pełni oryginaną w Polsce – wzniesioną na cześć króla Jana III Sobieskiego. Zwiedzaliśmy również barokowy Dwór Starostów Chęcińskich. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: A. Kułagowska, D. Kielesińska, A. Figiel oraz mama p. A. Niedziela.

                                                                                             Anna Kułagowska