Wycieczka do Sobkowa

19 maja 2016 roku uczniowie klas I b i II a i b uczestniczyli w wycieczce do Sobkowa. Na miejscu przywitał nas rycerz, który zaprosił uczniów na spotkanie. Opowiadał o dziejach i założycielach Sobkowa. Dzieci mogły przymierzać hełmy i potrzymać broń z dawnych czasów oraz usłyszeć wystrzały z broni.  Następnie uczniowie jeździli bryczką,  wierzchem na koniu oraz płynęli barką po Nidzie. Na zakończenie podziwialiśmy ruiny zamku, armaty, oczko wodne z fontanną, pływające łabędzie, spacerującego pawia oraz ptaki drapieżne (kruka, puchacza, myszołowy…). Po zjedzeniu kiełbasek, kupieniu pamiątek  pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Opiekę na wycieczce sprawowały: M. Ksel, D. Kielesińska, A. Kułagowska, M. Kułagowska oraz A. Terlecka.

Mariola Ksel

Dorota Kielesińska

Anna Kułagowska