Wycieczka do Straży Pożarnej

19 czerwca 2018 roku, przedszkolaki, były na wycieczce w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchnicy. W siedzibie straży nasi milusińscy zostali przywitani alarmem syreny. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, przećwiczyć umiejętność lania wody strażackim wężem. Największą atrakcją był pokaz musztry strażackiej w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, a także utrwaliły sobie numer telefonu do straży pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Dudkiewiczowi i panu Andrzejowi Łopatowskiemu za interesujące spotkanie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Aldona Borek