Wycieczka klas czwartych do centrum Geoedukacji  i stacji hydrologiczno – meteorologicznej

W dniu 5 kwietnia uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę do centrum Geoedukacji i stacji hydrologiczno – meteorologicznej, zorganizowaną przez nauczycielkę przyrody, panią Danutę Wacek.

W centrum Geoedukacji czwartoklasiści  uczestniczyli w warsztatach GEO GIGA GRA, w postaci wielkoformatowej  gry planszowej  o tematyce geologicznej. Przedstawia ona najistotniejsze fakty i organizmy z geologicznej historii regionu świętokrzyskiego.  W rozgrywce uczestniczyły  kilkuosobowe zespoły, których zadaniem było  wykonywanie poleceń ukrytych na  poszczególnych polach gry.

Następnie uczniowie samodzielnie zwiedzali  wystawę w formie gry terenowej Misja: Chronos . Gra polegała na samodzielnym odnajdowaniu ukrytych na wystawie pytań oraz udzielaniu na nie poprawnych odpowiedzi. Uczestnicy gry w kilkuosobowych grupach, mając do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami oraz okazy skał i skamieniałości, poznawali historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców.

Na zakończenie pobytu w centrum Geoedukacji obejrzeliśmy bogaty w efekty specjalne film w technologii 5D pt. „Podróż do wnętrza Ziemi”.

Z centrum Geoedukacji  pojechaliśmy do stacji hydrologiczno – meteorologicznej w Sukowie. Pracownik stacji  zaprezentował dzieciom przyrządy pomiarowe, takie jak:  klatka meteorologiczna z kompletem termometrów, deszczomierze, termometry gruntowe, itp. oraz zapoznał ich ze sposobami pomiaru  temperatury powietrza na różnych wysokościach, pomiaru wilgotności, ciśnienia, wysokości opadu atmosferycznego, itp.

Wycieczka do Centrum Geoedukacji i stacji hydrologiczno – meteorologicznej była bardzo ciekawą lekcją w terenie. W przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, pozwoliła na  wzbogacenie naszej  wiedzy geologicznej, geograficznej i przyrodniczej.

Wychowawczynie klas czwartych