Wycieczka klas czwartych do Jaskini „Raj” i na basen „Perła”

Dnia 7 października  2017 r. klasy czwarte wraz z wychowawczyniami i p. Katarzyną Powałką pojechały na drugą już w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem celem wyjazdu były: Jaskinia „Raj” koło Chęcin i pływalnia „Perła” w Nowinach.

Jaskinia „Raj” – typowa jaskinia krasowa rozwinięta w wapieniach –  jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Wszystkich zwiedzających jaskinia ta zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych, które występują tutaj w skupiskach o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Również nasi uczniowie nie pozostali obojętni na to jakże piękne dzieło natury, a że wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali przewodnika oraz oglądali stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, draperie i inne formy naciekowe była to też nieoceniona lekcja przyrody w terenie.

Po wizycie w Jaskini „Raj” przyszedł czas na chwilę zabawy w wodzie na pływalni „Perła” w Nowinach.

Ubogaceni wewnętrznie pięknem natury oraz zrelaksowani harcami w wodzie po godzinie 18 wróciliśmy pod szkołę w Pierzchnicy.

Wychowawczynie klas czwartych