Wycieczka klas czwartych do Kielc

5 października 2017 roku klasy czwarte wraz pojechały na pierwszą wycieczkę. Punktem docelowym były kino Helios i kręgielnia.

W kinie obejrzeliśmy film pt. „Tarapaty” traktujący w głównej mierze o przyjaźni dwójki nastolatków, Julki i Olka.

Jak się szybko okazuje, przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa, zwłaszcza jak nawet najbliższa rodzina zawodzi. Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie, która najchętniej pozbyłaby się jej. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Film do tego stopnia przypadł naszym czwartoklasistom do gustu, że obejrzeli go z zapartym tchem.

Po seansie przyszedł czas na wizytę w kręgielni. Niektórzy byli tam po raz pierwszy, inni po raz kolejny, ale emocji jakie towarzyszyły każdemu nie sposób opisać słowami,  zwłaszcza po szczególnie udanym rzucie.

Sądząc po humorach w jakich nasi uczniowie wrócili do Pierzchnicy wycieczkę można zaliczyć do udanych.

Wychowawczynie klas czwartych