Wycieczka klas czwartych do Kielc

23 listopada 2016r uczniowie klas czwartych po raz drugi w tym roku szkolnym wybrali się na wycieczkę. Tym razem udali się do stolicy naszego województwa, odwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej i Planetę Klocków. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie.   OMPiO w Kielcach to placówka muzealno-edukacyjna, a jego siedzibą są pomieszczenia dawnego więzienia przy ul. Zamkowej. Uczniowie uczestnicząc w zwiedzaniu muzeum mieli okazję zapoznać się z istotnymi  wydarzeniami z historii naszego kraju, takimi jak powstanie kościuszkowskie i styczniowe, latami I i II wojny światowej, okresem II Rzeczpospolitej i latami powojennymi. Duże wrażenie na dzieciach wywarły pomieszczenia byłego więzienia, z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika o losie więźniów przetrzymywanych w budynku. Na zakończenie odbyły się  warsztaty muzealne, w czasie których uczniowie zaprezentowali bogatą wiedzę historyczną i pogłębili postawy patriotyczne.                                                                                                                                                   Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w kolorowej Planecie Klocków. W atmosferze zabawy i fascynacji światem nauki uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych budowie oraz programowaniu robotów. Rozwijając swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi inżynierowie. Pobyt w  Planecie  Klocków bardzo nam się podobał, korzystając z tysięcy kolorowych klocków uczniowie tworzyli ciekawe budowle. W przerwach między zajęciami mieli również okazję wykazać się sprawnością fizyczną podczas zabawy na ściance wspinaczkowej.                                                                                   Żałowaliśmy, że czas wycieczki szybko minął, ale  chętnie wróciliśmy do szkoły, bo tam czekała na nas zabawa andrzejkowa…

                                                                                                    Opiekunowie klas czwartych