Wycieczka klas czwartych do Muzeum Zabawek i Kina „Moskwa”

W dniu 21 marca uczniowie klas czwartych udali  się na wycieczkę do Kielc. Pierwszą atrakcją tego dnia było zwiedzanie Muzeum Zabawek, gdzie  mogliśmy dowiedzieć się,  czym bawiły się dzieci od XVIII stulecia, zobaczyć najpopularniejsze zabawki wytwarzane w polskich spółdzielniach zabawkarskich, modele statków i samolotów oraz  przykłady ludowej twórczości zabawkarskiej.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. Kilkoro czwartoklasistów pamiętało, aby w tym dniu założyć dwie różne skarpetki. Dla takich dzieci pracownicy Muzeum Zabawek przygotowali niespodziankę. Uczniowie w skarpetkach nie do pary otrzymali lizaki, pamiątkowe ołówki  i drewniane kostki do gry.

Z Muzeum Zabawek przeszliśmy do kina „Moskwa”. W czasie  spaceru dzieci miały okazję zobaczyć kielecką Katedrę i Park Miejski. W kinie obejrzeliśmy „Szczęście Mikołajka”- film animowany o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców. Była to pełna humoru i ciepła opowieść o sile przyjaźni.

Wychowawczynie