Wycieczka klas czwartych

W dniu 5 grudnia uczniowie klas czwartych  wraz z wychowawczyniami i panią Moniką Dudkiewicz udali się na wycieczkę do Kielc.

Pierwszą atrakcją tego dnia był film, będący opowieścią o pięknie ciepłych, rodzinnych  Świąt  pt. „Mikołaj w każdym z nas”, który  obejrzeliśmy w kinie Helios.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Zabawek , gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się,  czym bawiły się dzieci od XVIII stulecia, zobaczyć najpopularniejsze zabawki wytwarzane w polskich spółdzielniach zabawkarskich, modele statków i samolotów oraz  przykłady ludowej twórczości zabawkarskiej. Mieli również okazję pobawienia się w wyścigi drewnianych kurek i zobaczenia jak działają tradycyjne drewniane zabawki. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Tu uczniowie zwiedzili wystawę „Energia” , na której mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania przy interaktywnych stanowiskach. Obejrzeli również  film dotyczący energii w przyrodzie. Następnie odwiedzili laboratorium „Generator Mocy”, gdzie  pod okiem specjalistów przeprowadzali naukowe eksperymenty. Centrum Energetyczne opuściliśmy                              z rozgrzewającym upominkiem- fiolką z „gorącym” lodem, która była wynikiem  jednego z eksperymentów.

Był to pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień, w którym nauka przeplatała się z zabawą, a film o tematyce świątecznej i spotkanie z Mikołajem pozwoliło nam poczuć atmosferę jutrzejszych Mikołajek i zbliżających się świąt.

Wychowawczynie klas czwartych