Wycieczka klas  II-III w ramach programu ,,Poznaj Polskę’’

W dniu 17 maja 2023r. uczniowie klasy IIa, IIb i III byli w Sandomierzu na wycieczce dofinansowanej w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę”. W wycieczce wzięło udział 55 uczniów. Celem programu jest poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. W ramach planowanej wycieczki dzieci zwiedziły z przewodnikiem: Muzeum Okręgowe, Bramę Opatowską, Zbrojownię raz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Mimo zmiennej pogody wyjazd możemy uznać za udany, ponieważ profesjonalni przewodnicy, potrafili zainteresować naszych uczniów historią i kulturą odwiedzanych miejsc. Uczniowie byli zachwyceni zwiedzanym regionem na tyle, że wielu z nich wykazywało chęć odwiedzenia Sandomierza  ponownie.

B.Miszczyk