Wycieczka klas III SP do Teatru i Manufaktury Słodyczy

Dnia 15 lutego uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Kielc, gdzie brali udział w warsztatach w Manufakturze Słodyczy oraz oglądali piękny spektakl muzyczny pt. Ania z Zielonego Wzgórza w teatrze im. St. Żeromskiego.W manufakturze dzieci przekonały się jak w magiczny sposób bez użycia maszyn powstają kolorowe lizaki i cukierki. W czasie warsztatów pokazano jak słodkości powstają od momentu wylania gorącego karmelu na stół, nadanie im kształtu, barwy i smaku aż do pakowania gotowego wyrobu. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał swojego lizaka i otrzymał dyplom.

Następnie wychowankowie w teatrze obejrzeli barwną i wzruszającą inscenizację wg. powieści L.M. Montgomery opowiadającą o rudowłosej dziewczynce. Ania jest rozśpiewana, roztańczona i barwna. Inscenizację wypełnia taniec, muzyka i śpiew a uroku dodaje scenografia gdzie widzimy Zielone Wzgórze, szkołę,rodzinny dom Maryli i Mateusza. Radośni i zadowoleni oraz pełni wrażeń uczniowie wrócili do Pierzchnicy. Opiekę nad uczniami pełniły wychowawczynie klas: D. Kielesińska, A. Kułagowska, A. Figiel oraz mama p. A. Piwowarska.

                                                                                     Anna Kułagowska