Wycieczka klas ósmych

W dniu 1 kwietnia  uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Kielc- do kina Helios, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i do Parku Trampolin „Sky Fly”.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt  w kinie, gdzie obejrzeliśmy film „Uncharted”- ekranizację bardzo popularnej gry. Podczas dwugodzinnej projekcji śledziliśmy perypetie bohaterów uczestniczących w obfitującej w niebezpieczeństwa wyprawie  po największy w dziejach skarb.

Po pełnych relaksu godzinach spędzonych w kinie udaliśmy się do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, gdzie wzięliśmy udział  w zajęciach pt. „Szkoła moich przodków”.

Uczniowie  zobaczyli jak wyglądała sala lekcyjna w XIX wiecznej szkole,  poznali nazwy oraz przeznaczenie przedmiotów, które dziś wyszły z użycia, jak np. dyscyplina, stalówka, obsadka. Dowiedzieli się również  jak i za co karano uczniów w dawnej szkole oraz próbowali pisać swoje imiona  za pomocą cyrylicy. Uczniowie dowiedzieli się, że możliwość zdobywania wiedzy w XIX wieku była przywilejem, dostępnym tylko dla nielicznych.

Po wizycie w Muzeum udaliśmy się do Parku Trampolin „Sky Fly”, gdzie uczniowie mogli w aktywny sposób zrelaksować się i zintegrować z grupą poprzez  wspólną zabawę.

Wycieczka, dzięki wizycie w Parku Trampolin i kinie Helios,  pozwoliła uczniom zrelaksować się i miło spędzić czas w towarzystwie rówieśników, zaś zajęcia w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego  były dla młodzieży  cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Wychowawczynie i uczniowie