Wycieczka klas piątych do Warszawy

W dniu 28 maja uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami i panem Przemysławem Paluchem udali się na wycieczkę do Warszawy.

Naszą podróż rozpoczęliśmy już o godzinie 5:30, gdyż od godziny  9:00 mieliśmy zaplanowane zwiedzanie wystaw w Centrum Nauki Kopernik.  W czasie pobytu w CNK uczniowie mogli swobodnie eksperymentować przy stacjach doświadczalnych poświęconych przyrodzie i zachodzących w niej zjawiskom oraz zobaczyli ciekawe, najnowsze osiągnięcia technologii. Szczególne zainteresowanie wzbudziły roboty, a zwłaszcza  humanoidalny  robot Ameca,  który dzięki sztucznej inteligencji  wchodził z uczniami w interakcję i odpowiadał nawet na najtrudniejsze pytania.

Po wizycie w Centrum Nauki spotkaliśmy się z panią przewodnik, która przez kolejnych kilka godzin oprowadzała nas po najciekawszych miejscach stolicy. Na początek zwiedziliśmy  ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Z tego miejsca mogliśmy podziwiać  panoramę Warszawy-  widok na  Wisłę, Stadion Narodowy, Pragę, Starówkę i nowoczesną Warszawę. Następnie udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie widzieliśmy Pomnik Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki. Ogromne wrażenie zrobiła na nas zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.  Zobaczyliśmy również  Plac Zamkowy oraz Stare Miasto.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Nasz przewodnik przekazał nam wiele ciekawych informacji oraz oprowadził  po strefie zawodniczej, pokazał płytę boiska, szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, Press Room.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godzinie 17. Pomimo zmęczenia po upalnym dniu, wróciliśmy do Pierzchnicy pełni emocji, wrażeń i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Wychowawczynie klas piątych