Wycieczka klas pierwszych i drugiej do Kielc

18 maja uczniowie klas 1a, 1b i 2 wybrali się na wycieczkę do Kielc, której celem była wizyta w najstarszym Muzeum  Zabawek i Zabawy w Polsce, Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej  oraz Manufakturze Słodyczy ,,Magia Karmelu’’.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały wystawy przedstawiające m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, statków, kolejkę elektryczną, XIX wieczne lalki wykonane z porcelany. Z uwagą wysłuchały historii o zabawkach, którymi dawniej bawiły się dzieci.
Warsztaty  w Manufakturze Słodyczy były równie ciekawym i wyczekiwanym punktem naszej wycieczki. Tu dzieci dowiedziały się, jak w magiczny sposób bez użycia maszyn powstają kolorowe słodycze. Panie prowadzące warsztaty dokładnie pokazały i objaśniły ręczny sposób tworzenia cukierków/lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół, nadanie im kształtu, barwy i smaku aż do pakowania gotowego wyrobu. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń własnoręcznie wykonał swojego lizaka i otrzymał dyplom.
Ostatnim punktem wycieczki było  obejrzenie   ekspozycji w OMPiO, po której oprowadzał
i bardzo ciekawie opowiadał  edukator.

                                                                                                                    Barbara Miszczyk