Wycieczka klas pierwszych i przedszkolaków do Bałtowa

Dzięki środkom pozyskanym do realizacji projektu „Wiedza naszym kapitałem” uczniowie klas pierwszych oraz kilkuosobowa grupa zerówkowiczów wyjechała w sobotni poranek  10 maja do Bałtowa, jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych naszego regionu.

Na terenie ba łtowskiego kompleksu rekreacyjnego znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc. Jest park jurajski z modelami dinozaurów, zwierzyniec, kino, oceanarium, plac zabaw, wesołe miasteczko. Jest też spływ tratwą oraz stadnina koni. Nie sposób jednego dnia skorzystać ze wszystkich atrakcji. My wybraliśmy te, które naszym zdaniem były najciekwasze dla najmłodszych turystów.

Rozpoczęliśmy od prehistorycznego oceanarium, miejsca, w którym dzięki technice trójwymiarowego obrazu poznajemy morskie głębinu sprzed tysięcy lat. Towarzyszyły nam tu ogromne, nieskrywane emocje. Wielkie wrażenie zrobiły na nas wodne zwierzęta naturalnej wielkości, które zdawały się przepływać niemal wokół nas.

Następnie przemili przewodnicy oprowadzili nas po parku jurajskim opowiadając o pradawnych zwierzętach zamieszkujących naszą planetę, w tym okolice Bałtowa. Podziwialiśmy wspaniałe modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, a wielu naszych uczniów wykazało się niemałą wiedzą na temat życia na ziemi miliony lat temu.

Po takiej dawce wrażeń przyszedł czas na odrobinę relaksu na świetnie urządzonym placu zabaw. Ogromnym powodzeniem cieszyły się ślizgawki, huśtawki i inne najwymyślniejsze konstrucje sprzyjające kreatywnej zabawie.

Następnym punktem naszej wycieczki było kino emocji 5 D. Technologia ta pozwala widzom stać się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie. Oprócz trójwymiarowego obrazu dostarczane są również inne wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe. Krótki film o powstaniu ziemi zrobił na nas piorunujące wrażenie.

Po projekcji miło było zasiąść na siedzeniach autentycznego amerykańskiego schoolbusa i wybrać się na przejażdżkę po bałtoiwskim zwierzyńcu. Spotkać tam można ponad czterysta zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Mogliśmy zobaczyć wielbłądy, lamy, bizony, antylopy i wiele innych gatunków, o których ciekawie opowiadał nam przewodnik.

Zwierzyniec stanowił ostatni punkt naszej wycieczki. Pozostał nam jeszcze czas na zabawę w wesołym miasteczku oraz obiad w pobliskiej restauracji. Zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.

Tomasz Stolarczyk

IMG_0349 (800x600) IMG_0358 (800x600) IMG_0366 (800x600) IMG_0367 (800x600) IMG_0395 (800x600) IMG_0402 (800x600) IMG_0412 (800x600) IMG_0414 (800x600) IMG_0415 (600x800)