Wycieczka klas szóstych do Krajna – 18 października 2013

Krajno to nowy punkt na naszej mapie miejsc ciekawych i wartych odwiedzenia. Utworzony w sercu Gór Świętokrzyskich park rozrywki i miniatur Sabat Krajno staje się coraz bardziej popularnym miejscem spędzania wolnego czasu. Przyciąga głownie park miniatur, choć na miejscu można również spróbować swoich sił w jeździe quadem lub pojeździć na nartach w sezonie zimowym.

Nas zainteresowały przede wszystkim miniatury słynnych budowli. Zobaczyliśmy między innymi Plac Św. Piotra z Bazyliką z Watykanu, Koloseum, świątynię Taj Mahal, wieżowce World Trade Center z Nowego Jorku, wieżę Eiffla, Bramę Bradenburską, Łuk Triumfalny i wiele innych miejsc odwzorowanych z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Umieszczone obok eksponatów tablice informacyjne pozwalały na dokładne poznanie oglądanych budowli.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był basen Koral w Morawicy. Ruszyliśmy zatem w drogę, by po niecałej godzinie jazdy być już na miejscu. Nasze klasy szóste bardzo dobrze radzą sobie w wodzie i nietrudno było zauważyć, że czują się w basenie znakomicie. Pływają, nurkują, skaczą do wody. Można się tylko z tego cieszyć, bo przecież pływanie to sport niemal doskonały. Rozwija wszystkie partie mięśni, znakomicie poprawia kondycję, korzystnie wpływa na różnego rodzaju wady postawy.

Takim sportowym akcentem zakończyła się nasza wycieczka. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do swoich domów. Sezon wycieczkowy w tym roku kalendarzowym powoli dobiega końca. Teraz pozostaje nam czekać na wiosnę i kolejne udane wycieczki.

 

Tomasz Stolarczyk