Wycieczka klas V a, VI a i VI b do Warszawy

Dnia 16 kwietnia o 7.00 uczniowie klas V „a”, VI „a” i VI „b”, pod opieką pań Gertrudy Majewskiej – Kapusty, Agnieszki Wójcik, Katarzyny Powałki i Anety Głuszek, wyjechaliśmy w długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

Na miejsce dotarliśmy nieco po godzinie 11, więc na spacer  po Starym Mieście było już trochę za późno, ale z okien autokaru zobaczyliśmy przynajmniej Zamek Królewski.

Zasadniczym celem naszego wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie zgodnie z rezerwacją musieliśmy się stawić o 11.40. Jako, że mieliśmy około 30 minut czasu do wejścia, postanowiliśmy z bliska przyjrzeć się Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, która znajduje się niemal w sąsiedztwie Centrum. Pobyt w Centrum  każdy z nas zapamięta na długo. Ilość eksponatów, którymi do woli można było się „pobawić” niejednego mogłaby przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, ale dziewczynki wykazały się podzielnością uwagi i  w tłumie zwiedzających wypatrzyły aktorkę – Joannę Osydę – którą poprosiły o autografy.

Po pobycie w Centrum Nauki Kopernik przyszedł czas na lekcje muzealne w Łazienkach Królewskich. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Grupa I uczestniczyła w lekcji nt. Dwór Stanisława Augusta, grupa II  – Tajemnice Królewskiej Kolekcji, a grupa III – Nowoczesne muzeum Stanisława Augusta. Po lekcjach pospacerowaliśmy nieco po ogrodach w Parku Łazienkowskim, kupiliśmy drobne pamiątki w kiosku sąsiadującym z Parkiem i wyruszyliśmy w drogę powrotną, którą przerwała tylko niespełna godzinna wizyta w McDonald’s.

Do Pierzchnicy wróciliśmy o 21.40, a stęsknieni rodzice wręcz błyskawicznie odebrali swoje dzieci.

A. Głuszek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA ?????????????????????? ?????????????????????? ?????????????????????? OLYMPUS DIGITAL CAMERA ?????????????????????? ??????????????????????