Wycieczka klas V

Pierwszym punktem programu wycieczki było oglądanie filmu pt. „Bella i Sebastian 2” w kinie Helios w Kielcach. Film jest kontynuacją przygód i przyjaźni między psem a kilkuletnim chłopcem, tj. Bellą i Sebastianem. 

W tej części Sebastian ma 10 lat i przynajmniej mentalnie zdążył już zmężnieć, bo fizycznie to wciąż uroczy, pocieszny i sympatyczny dzieciak, który nie rozstaje się z Bellą.  Akcja filmu rozgrywa się głównie w plenerze, więc imponujące zdjęcia alpejskich gór i dolin –  oprócz uroczych i mądrych bohaterów oraz trzymającej w napięciu akcji – są dodatkowym atutem filmu. Surowa – choć piękna  – rzeczywistość, w której tytułowy bohater się wychowuje, dała mu jednak już niejedną lekcję życia przeznaczoną dla dorosłych. W takim świecie 10-letni chłopiec to już prawie mężczyzna. Wie to także przybrany dziadek Sebastiana, który w końcu postanawia mu wyjawić, kto jest jego prawdziwym ojcem. Z tego względu ta część to bardziej opowieść o stawianiu czoła dorosłości, niż o przyjaźni Sebastiana z Bellą. Chociaż i ona wciąż odgrywa tu znaczącą rolę. W drugiej części przygód Belli i Sebastiana, oprócz ojca chłopca, pojawia się też Gabrielle – dziewczyna ukrywająca swoją tożsamość pod męskim ubraniem. Gabrielle staje się dla Sebastiana przewodniczką po świecie dorosłych, która pokazuje mu, że rzeczywistość, w której żyją, nie jest przyjazna dla dzieci, a już na pewno nie dla dziewczyn. I to kolejny pouczający wątek w tym filmie.

Po obejrzeniu tego przepięknego i niezwykle wzruszającego filmu przyszła kolej na wizytę w kręgielni centrum rozrywki MK Bowling, gdzie nasi uczniowie mogli porywalizować ze sobą na profesjonalnych torach do gry w kręgle. Również i tutaj było sporo emocji, zwłaszcza, jak udało się komuś strącić wszystkie kręgle w jednym rzucie kulą i pozostałe osoby z zespołu garnęły się z gratulacjami.

Sądząc po wyrażanych przez uczniów opiniach wycieczkę można uznać za bardzo udaną.

A. Głuszek