Wycieczka na Święty Krzyż

Dnia 6 października 2015r uczniowie klasy II a, b oraz I b uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej na Św. Krzyż. Dzieci pod opieką wychowawczyń klas: Anny Kułagowskiej, Doroty Kielesińskiej, Marioli Ksel oraz  rodzica p. Agnieszki Terleckiej wyruszyli w Góry Świętokrzyskie. Podróż na Św. Krzyż uatrakcyjniła kolejka, która zawiozła uczestników na górę.

Tam zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali eksponaty z różnych epok. Ryk dinozaura na pewno pozostanie na długo w pamięci. Lekcja przyrody wypadła celująco. Następnie udaliśmy się do klasztoru, gdzie p. przewodnik ciekawie opowiadała legendy związane z jego powstaniem. Postać Emeryka oglądana była z dwóch stron i wzbudzała zainteresowanie.

Główną atrakcją a zarazem wyczynem było wspinanie się na wieżę widokową skąd rozpościerała się panorama na piękną ziemię świętokrzyską.

Po zakupieniu pamiątek zjechaliśmy kolejką na dół. Na zakończenie dzieci wspaniale bawiły się na placu zabaw. O zadowoleniu świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

          Pozdrowienia ze Św. Krzyża uczniowie wraz z opiekunami