Wycieczka przedszkolaków do „EXBUDU” w Kielcach

Dnia 23.11.2016 roku dzieci oddziałów III, IV, V wraz z opiekunami  wybrali się do Hotelu Kongresowego „EXBUD” w Kielcach na spektakl pt: „Doktor Dolittle” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa.Spektakl podkreśla istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwia na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtuje postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswajają informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora. Aktorzy posługują się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliża młodemu widzowi pojęcie na temat kultury afrykańskiej. W spektaklu pojawiają się również podstawowe formy lalek teatralnych, co pozwala dzieciom w łatwy sposób wskazać cechy charakterystyczne ptaków i ssaków.

Dzieci żywiołowo reagowały na przygody doktora chętnie włączając się do wspólnej zabawy.

P. Kalatura