Wycieczka przedszkolaków do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

20131112_090914„Być jak Pippi” to tytuł spektaklu w teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na który wyjechały przedszkolaki z oddziałów: III, IV i V w dniu 12.XI. 2013r.

Dla wielu dzieci było to niemałe przeżycie, bo trzeba było wcześniej wstać i zjeść śniadanko w domu, gdyż wyjeżdżaliśmy już przed godziną ósmą, a to niemałe wyzwanie dla niejednego śpioszka. A potem witaj przygodo.

Niektóre dzieci w teatrzyku były po raz pierwszy, inne z przyjemnością powróciły po raz kolejny. Miło było zasiąść w mięciutkich, kolorowych fotelikach. No i…. zaczęło się ….. ciemno, głośna muzyka …..bać się, czy nie……? Przedszkolak nie może się bać. Bo na scenie nasi rówieśnicy Braciszek i Siostrzyczka.

Braciszek i siostrzyczka znudzeni brakiem zainteresowania ze strony rodziców, dochodzą do wniosku, że dorośli mają lepiej i chcą jak najszybciej stać się nimi. Przed tym „nieszczęściem” ratuje ich, przypominająca Pippi, Dziewczynka. Ciąg dalszy  to mnóstwo szalonych przygód, które rodzeństwo przeżywa wraz z Dziewczynką pod nieobecność rodziców.  Po tak wspaniałych przygodach Braciszek i Siostrzyczka już nie chcą stać się dorosłymi.

Dzieciom bardzo podobał się występ, żywo reagowały na wszelkiego rodzaju humor, wszystkie przygody przeżywały tak, jakby same znalazły się w ich centrum.

W drodze powrotnej już na „luzie” , można pooglądać miasto: bloki, wieżowce, sygnalizację świetlną i dużo, dużo ludzi.

Janina Karasińska