Wycieczka uczniów klas III a i III b do Geoparku

W dniu 12 kwietnia 2016r. uczniowie klas III b i III a wraz z wychowawczyniami Renatą Piątek i Anną Makuch udali się na wycieczkę do Geoparku w Kielcach. Pierwszym miejscem do którego udali się uczniowie było Centrum Geoedukacji. Tutaj zwiedzili Galerię Ziemi. Główną atrakcją dla dzieci była specjalna kapsuła, czyli najmniejsze w Polsce stacjonarne kino 5 D. W czasie seansu w symulatorze prezentowane były zjawiska geologiczne i przyrodnicze zachodzące w i na ziemi i towarzyszące jej powstaniu. Dzieci czuły powiew ciepłego powietrza, zapach, krople wody na twarzy, gdy tryskał wodospad.  Podczas warsztatów wstępnej obróbki skał, uczestnicy poznali tajniki szlifowania i polerowania skał świętokrzyskich. Oszlifowana i wypolerowana skała stanowiła pamiątkę z wycieczki. Następnie w celu poszukiwania turystycznych przygód wszyscy udali się do kieleckiego rezerwatu Kadzielnia. Dzieci zwiedziły trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Kolejnym punktem programu wycieczki był Energetyczny Ogród Doświadczeń. Dla uczniów był to czas świetnej nauki przeplatanej zabawą, relaksem i odpoczynkiem.

Renata Piątek