Wycieczka w Pieniny

W dniach 24 i 25 kwietnia 2019 r. dzieci z  klas trzecich SP wraz z wychowawczyniami i panią Danusią  uczestniczyły w wycieczce w Pieniny.  W pierwszym dniu uczniowie przeszli malowniczy wąwóz Homole uznawany za jeden z piękniejszych wąwozów w Polsce. Zbudowany ze skał wapiennych, położony w Małych Pieninach z pięknym potokiem Kamionką zachwycił wszystkich. W Szczawnicy trzecioklasiści przeszli Promenadą  wzdłuż rzeki Dunajec. Następnie uczniowie zwiedzili zamek Niedzica, który jest najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Pienin. Wznosi się na brzegu jeziora Czorsztyńskiego przy zaporze wodnej. Drugiego dnia wraz  z przewodniczką wszyscy uczestnicy wycieczki zdobyli Trzy Korony.  Przepiękna pogoda umożliwiła podziwianie panoramy górskiej, która pozostawiła w uczestnikach wycieczki niezapomniane wrażenia.

                                                                                                                                             Anna Makuch