Wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

Dnia 23.11.2016 grupa piętnastu wolontariuszy z Gimnazjum w Pierzchnicy wraz z opiekunem udała się z wizytą do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Celem wizyty było przekazanie zgromadzonych przez uczniów gimnazjum produktów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek. Po wejściu na teren placówki wolontariusze zostali przywitani przez pracownicę schroniska, która oprowadziła grupę i opowiedziała o funkcjonowaniu instytucji oraz o tym, jak wygląda zwykły dzień w schronisku.
Kolejnym ważnym celem tej wizyty było uwrażliwienie uczniów na los innych istot oraz uświadomienie im, że zwierzę to nie zabawka, z której można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Wolontariusze bardzo cieszyli się na spotkanie ze zwierzakami. Każdemu z nich poświęcili indywidualnie czas i mają już nawet swoich ulubieńców, których chcieliby w przyszłości wirtualnie zaadoptować.
Zwieńczeniem wizyty są zrobione przez opiekuna zdjęcia wolontariuszy oraz zwierzaków.

M. Gaworek