Wyjazd klas IV do WDK w Kielcach na przedstawienie pt. „Wrota czasu”

28 października 2013r klasy IVA i  IVB wyjechały do WDK w Kielcach  na przedstawienie teatralne pt „Wrota czasu” w wykonaniu   aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Bohaterami sztuki byli Rafał, jego siostra Ula i kolega Mateusz. Rafał wiele czasu spędzał przed komputerem, przygotowywał sie do szkolnego turnieju gier. Zaniedbywal swoje obowiazki, nie pozwalał siostrze korzystać z komputera. Pewnego dnia Ula straciła wzrok na skutek wybuchu pary. Rafał na prośbę rodziców musiał jej pomagać w nauce , ale robił to niechętnie. Kolejne wydarzenia były niezwykle ciekawe, przeniosły widzów w świat wirtualny. Fantastyczne postacie, efekty świetlne i dźwiękowe robiły na publiczności duże wrażenie. Ostatecznie Rafał stanął przed trudnym wyborem: wzrok dla siostry czy zdobycie całej wiedzy komputerowej. Wybiera oczy, budzi się ze snu i postanawia wziąć udział w turnieju, który wygrywa. Myślą przewodnia przedstawienia jest uświadomienie młodym widzom, że komputer ma wielkie możliwości, ale tylko wtedy, gdy połączymy go z nieśmiertelną wiedzą płynącą z książek. Z komputera należy korzystać rozsądnie, aby nie zaniedbywać innych spraw. Spektakl nam się podobał, warto było go oberzeć !

Uczniowie kl IVb z wychowawcą