Wyjazd na mecz piłki siatkowej drużyny Effektora Kielce

5 grudnia 2015 r. uczennice gimnazjum w Pierzchnicy, pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego, pojechały do Kielc na mecz piłki siatkowej PlusLigi mężczyzn Effector Kielce – Indykpol AZS Olsztyn.

Celem wycieczki było wzbudzenie aktywności sportowej wśród młodzieży gimnazjalnej, propagowanie „zdrowej” rywalizacji i właściwego zachowania się na obiektach sportowych oraz kulturalnego dopingowania.

Po serii siedmiu porażek z rzędu Effector Kielce, w sobotę 5 grudnia sprawił mikołajkową niespodziankę swoim kibicom i w końcu wygrał! Kielczanie pokonali na własnym terenie Indykpol AZS Olsztyn 3:1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/2016! Należy podkreślić, że Indykpol zajmował 7 miejsce w tabeli PlusLigi, natomiast Effector ostatnie 14. Zwycięstwo za 3 punkty spowodowało, że kieleccy siatkarze po ósmej kolejce awansowali na 12 miejsce.

Oprócz wsparcia drużyny z Kielc gorącym dopingiem siatkarskim, gimnazjalistki pomogły także chorym i potrzebującym dzieciom, przynosząc im pluszowe maskotki, ponieważ drużyna Effector Kielce przyłączyła się do akcji Echa Dnia „Pluszowy Miś”. Prezenty dla potrzebujących dzieciaków można było wrzucać po wejściu na Halę Legionów do koszów ustawionych przy Sklepie Kibica. Wszystkie zebrane podczas meczu prezenty trafią między innymi do chorych dzieci, podopiecznych kieleckich placówek wychowawczych,  Dziecięcego Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Opieki Neuropsychiatrycznej oraz do Ośrodka dla Samotnej Matki i Dziecka przy ulicy Słonecznej w Kielcach. Dary zostaną również przekazane do przedszkoli, rodzinnych domów dziecka i kilkudziesięciu ubogich rodzin z Kielc i okolic.

Refleksja gimnazjalistek po meczu – jeśli chcesz zobaczyć wysokiej klasy kulturalne kibicowanie i uczestniczyć w nim oraz dobrze się bawić – zostań kibicem piłki siatkowej (jest to rada głównie dla kibiców piłki nożnejJ).  Dziewczęta wyjazdy na mecze siatkówki chciałyby wpisać do szkolnego kalendarza, ale nie wiadomo, czy czas im na to pozwoli, ponieważ mecze rozgrywane są o późnych godzinach i nie zawsze w weekendy.

Organizatorki