Wyjazd na spektakl „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza

Uczniowie starszych klas naszej szkoły zostali zaproszeni na spektakl pt. „Dziady” cz. II oraz inscenizację ballady pt. „Lilie” A. Mickiewicza w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy. Ponieważ ilość miejsc była ograniczona, więc z wyjazdu, który odbył się 29 listopada br. skorzystały tylko klasy siódme. Celem wycieczki było obejrzenie inscenizacji w wykonaniu nie aktorów, lecz uczniów, ocena kreacji ich bohaterów, porównanie z własnym wyobrażeniem postaci po omówionej już lekturze, kontakt z tworzywem teatralnym, jakim jest : słowo, gest, scenografia, muzyka.

Wśród blasku świec i pomysłowej, mrocznej scenografii z wykorzystaniem techniki multimedialnej oraz z nowoczesną muzyką filmową w tle, m.in. z filmu pt. „ Awatar”,  „ Opowieści z Narni”, śledziliśmy niezwykłe historie trzech duchów: Aniołków- Rózia i Józi, Widma Złego Pana oraz pasterki Zosi. Zawsze taka forma poznawania literatury bardziej przemawia do  wyobraźni czytelnika niż zwykłe czytanie choćby najciekawszej książki.

Występ podobał się uczniom, podczas lekcji podzielili się swoimi wrażeniami. Dzięki temu z pewnością lepiej zapamiętają treść dramatu oraz ballady Mickiewicza.

                                                                        Teresa Rokicka