Wyjazd uczniów klas III do ZDZ w Chmielniku

24 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chmielniku.

Celem wyjazdu było:

-poznanie oferty edukacyjnej placówki na rok szkolny 2016/2017

-poznanie zawodów, w jakich kształcą się uczniowie ZDZ

-zobaczyć szkołę, nowoczesne pracownie

-spotkać się z uczniami i nauczycielami tej szkoły

Ofertę szkoły  prezentowali zarówno uczniowie, instruktorzy oraz dyrekcja szkoły.

Po powitaniu przez dyrekcję szkoły oraz krótkiej prezentacji multimedialnej obejrzeliśmy widowiskowy pokaz  technik obronnych w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

Następnie zostaliśmy podzieleni na cztery grupy i rozpoczęliśmy  wycieczkę poprzez meandry korytarzy budynku mieszczącego się przy ulicy Mielczarskiego 7.

Każda z grup choć w różnym czasie miała okazję zobaczyć nowoczesną pracownię językową, klasopracownie informatyczne, pracownie krawiecką, kosmetyczną, fryzjerską oraz najnowszą pracownię w której uprawnienia zdobywają opiekunowie zatrudniani w środowiskowych DPS. W każdym z tych miejsc podziwialiśmy nie tylko atrakcyjne wyposażenie ale na przykład w pracowni fryzjerskiej mogliśmy zaobserwować jak przyszłe fryzjerki radzą sobie z nowymi trendami w swojej dziedzinie.

Ciekawym miejscem okazała się strzelnica gdzie pod okiem instruktorów przy zachowaniu niezbędnych procedur chętni mogli oddać strzały z prawdziwej broni.

Wszyscy też zajrzeli do kuchni do niezwykle nowoczesnego wnętrza w którym swoje praktyki odbywają uczniowie z klas o profilach związanych z gastronomią. To uczniowie tych klas towarzyszyli nam przy przygotowaniu gofrów oraz to ta sama grupa uczniów przygotowała dla nas smaczny poczęstunek.

Wizyta w ZDZ to kolejna okazja pozyskania informacji o możliwości kształcenia w naszym regionie, to poszerzenie naszej wiedzy o zawodach.

Samorząd klasy III a, III b