Wyjazd uczniów klas IV i VI a do Kielc

Po zakończonej trzeciej lekcji, uczniowie klasy IV i VI a udali się na wspólną wycieczkę do Kielc. Podróż zaczęli od GEOPARKU – obiektu zlokalizowanego w południowo-wschodniej części rezerwatu Wietrznia, gdzie  w bardzo przystępny sposób poznali historię powstania Ziemi. Tutaj również samodzielnie wyszlifowali świętokrzyski piaskowiec. Dopełnieniem zwiedzania była podróż kapsułą 5D do wnętrza Ziemi.

Następnym etapem podróży była wizyta w kinie HELIOS, gdzie obejrzeli opowieść o niezwykłym świecie, w którym wszystko jest możliwe. Na prawie dwie godziny przenieśli się w magiczną i pełną przygód podróż małej dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Zwieńczeniem wycieczki był pobyt na kręgielni, gdzie na rozgrywkach szybko mijał im czas.

Do domu wrócili około godziny 19.00, zmęczeni ale szczęśliwi.

mgr Gertruda Majewska-Kapusta