Wywiad z weterynarzem

Dnia 19 listopada uczniowie klasy II b gościli weterynarza, pana Piotra Rękasa. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie prawidłowych postaw   w  stosunku do zwierząt.
Pan Piotr opowiadał dzieciom o swojej codziennej pracy, ciekawostkach oraz  niebezpieczeństwach z nią związanych Szczególną uwagę zwrócił na  konieczność szczepienia zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie ze zwierzęciem. Dzieci zainteresowane tematem   zadawały pytania  i szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości. Opowiadały gościowi o zwierzętach, które mają  w domu.

                                                                                                   Barbara Miszczyk