X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku wzorem lat ubiegłych przystąpiliśmy do tej akcji, choć odbywała się ona tylko w murach naszej szkoły, a więc z mniejszym rozmachem i znacznie skromniej.

Mimo ograniczeń udało się sprawdzić „tabliczkową wiedzę” wśród naszych uczniów. W piątek (2.10) odbyły się rozgrywki klasowe dla chętnych uczniów. I tak Mistrzami Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach zostali: Maja Długosz (5a), Maja Kwiecień (5b), Szymon Garlicki (6a), Magdalena Bandura (6b), Paulina Polewczak (7a), Dominik Dziedzic (7c), Nina Miszczyk (8a), Bartosz Bandura (8b). W rozgrywkach brali również udział uczniowie klas czwartych, ale tu jeszcze przed nimi duuużo pracy…

W poniedziałek, 5 października uczennice klas piątych rozegrały turniej pod nazwą „Piłkarz Matematyk”, podczas którego w niecodzienny sposób połączyły matematykę ze sportem (wszyscy przecież wiedzą, że  matematyka to niezła gimnastyka umysłu😊).  W tej grze I miejsce zajęła Maja Kwaśniewska z klasy 5a. Dziewczynka pokazała nie tylko dużą wiedzę, ale również sportową duszę…

Gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim biorącym udział w corocznej zabawie sprawdzania tabliczkowej wiedzy. Mimo, skromnych obchodów tego święta widzieliśmy w Was zapał, chęć zdrowej rywalizacji, a uzyskane wyniki świadczą, iż nie przerażają Was tabliczkowe iloczyny i ilorazy.

Do zobaczenia za rok…, oby można było tabliczkową wiedzę sprawdzić w bardziej spektakularny sposób. Tak, jak to bywało w poprzednich latach.

Szkolny Koordynator Akcji

Edyta Wójcik – Nosol