XII Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach w Chmielniku

Dnia 6 października klasy siódme wzięły udział w Spotkaniach z Kinem o Żydowskich Wątkach im. Andrzeja Koziei. Organizatorem dwunastego przeglądu filmowego był Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”, a wydarzenie odbyło się w Domu Kultury w Chmielniku.
Spotkanie poprowadził kielecki filmoznawca Jarosław Skulski, który przywitał przybyłych z różnych szkół uczniów oraz nauczycieli i zaprosił do obejrzenia filmu pt. „Marzec 68” w reżyserii Krzysztofa Langa.  Ta przepięknie opowiedziana historia o trudnej miłości rozgrywającej się na tle dramatycznych wydarzeń historycznych, pozwoliła odbiorcom na zaznajomienie się z wydarzeniami, które miały miejsce w marcu 1968 roku. Niestety, nie był to czas, w którym młodzi ludzie mogli swobodnie cieszyć się życiem
i pierwszą miłością. W takim świecie uczucie żydowskiej dziewczyny oraz syna komunistycznego działacza nie mogło mieć szczęśliwego zakończenia.
Po emisji filmu siódmoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z aktorką Vanessą Aleksander, grającą główną rolę w filmie. Aktorka opowiedziała o swojej pracy i chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane jej pytania. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem słuchali, co ma do powiedzenia aktorka młodego pokolenia, która dała się poznać jako niezwykle życzliwa i sympatyczna artystka. Po spotkaniu zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie, a niektórzy fani talentu pani Aleksander ustawili się w kolejce po autografy.

                                                                                                                                                                            Anna Szrek