Z wizytą w „Kubusiu” i pływalni „Koral”

23 czerwca 2014 r. 37 uczniowie klas Ia, Ib i IIb  pod opieką wychowawców  udali się na wycieczkę do Kielc. Odwiedzili Teatr Lalki i Aktora  ,,Kubuś’’, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Paula Maara.   Ta zabawna, ale jednocześnie mądra  i wzruszająca opowieść  opowiadała o przyjaźni dwóch klaunów, którzy  różnili się  od siebie nie tylko wyglądem, ale  i charakterem. Pewny siebie Dezyderiusz posturą i sposobem zachowania dominował nad mniejszym, strachliwym Kminkiem. Przyjaciele beztrosko spędzali czas na wspólnych zabawach, psotach i kłótniach. Potrafili zadziwiać i rozśmieszać niejedną, cyrkową sztuczką. Gdy jednak zjawiał się przebiegły Dobosz ze swoim wspaniałym bębnem, ich przyjaźń została poddana prawdziwej próbie. Dobosz bez skrupułów wykorzystuje dziecięcą naiwność i fascynację klaunów. Dezyderiusz i Kminek padają ofiarą oszustwa i manipulacji. To przykre doświadczenie uczy chłopców nieufności wobec obcych i pozwala docenić przyjaźń, która ich łączy. Po pouczającym spektaklu odbyło się spotkanie na scenie z aktorką  p. Beatą Orłowską, która zabrała dzieci w magiczny świat teatru. W ciekawy sposób zapoznawała dzieci z tajnikami powstawania spektaklu. Nie zabrakło także różnorodnych ćwiczeń artykulacyjnych,  wchodzenia w role, poruszanie do tekstu lalkami czy czytanie przydzielonej roli. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i podziwiały różnego rodzaju lalki teatralne: kukły, jawajki, pacynki i marionetki. Spotkanie z aktorką, edukacja teatralna to wyjątkowa okazja do przygotowania dzieci do świadomego i twórczego poznawania sztuki, rozwijania wyobraźni, kreatywności i rozbudzania artystycznych zainteresowań.                                                              Następnie udaliśmy się na pływalnię Koral w Morawicy, gdzie dzieci miały okazję zrelaksować się  i pobawić  w wodzie. Największą frajdą było  zjeżdżanie rurą  i zabawy z piłką w wodzie. Niektórzy relaksowali się zażywając hydromasaży. Dzieci świetnie się bawiły, pamiętały o bezpieczeństwie swoim  i kolegów.
Po dokładnym wysuszeniu i przebraniu  udaliśmy się do Pierzchnicy, gdzie czekali rodzice.
Wycieczkę zaliczamy do udanych. Udało się połączyć  nabywanie nowej wiedzy, aktywny wypoczynek z  wrażeniami estetycznymi  dla ducha i ciała.

Barbara Miszczyk

DSC_0189 (800x600) DSC_0193 (800x600) DSC_0197 (800x600) DSC_0204 (800x600) DSC_0188 (800x600)