Zabawa andrzejkowa w SP

Tradycja organizowania hucznych zabaw z okazji popularnych imienin Andrzeja jest podtrzymywana również w naszej szkole. Każdego roku urządzamy dyskotekę połączoną z poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów i ich rodziców.

Zabawę rozpoczęły klasy I – III. Wszystkie dzieci poprzebierały się w fantastyczne stroje rycerzy, księżniczek, bohaterów filmowych i innych postaci.  Twórcza inwencja naszych uczniów, a także ich rodziców, którzy bardzo pomogli przy przygotowaniu strojów wszystkim zaimponowała.

Kiedy młodsze dzieci opuściły halę gimnastyczną, ich miejsce zajęły klasy IV – VI. Przebierańców było już mniej, ale ci, którzy zdecydowali się na kostium, niczym nie ustępowali pomysłowością klasom młodszym.

Oczywiście Andrzejki to nie tylko wymyślne przebrania. To przede wszystkim wróżby. I tu nasi uczniowie również stanęli na wysokości zadania. Wróżki i czarownice zachęcały do poznania swojego losu i swojej przyszłości. Był Tarot, był wosk i klucze i inne akcesoria wróżbiarskie. Trzeba przyznać, że przyszłość naszych uczniów maluje się zupełnie kolorowo, więc miejmy nadzieję, że wszystkie, a przynajmniej większość wróżb się spełni!

 Tomasz Stolarczyk