Zabawa choinkowa 2019

10 stycznia uczniowie szkoły wzięli udział w zabawie choinkowej. Jako pierwsi zabawę w godzinach dopołudniowych rozpoczęli uczniowie klas I – VI.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, tuż przed feriami zimowymi bawimy się na szkolnej zabawie choinkowej. Na wydarzenie to wszyscy z niecierpliwością czekamy, szczególnie nasi najmłodsi uczniowie. Bal jest przecież okazją do świetnej zabawy przy muzyce, a także podczas ciekawych i zabawnych konkursów i rywalizacji.

Tegoroczna impreza wpisała się w ciąg zadań i uroczystości organizowanych wokół setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym nasi uczniowie stanęli przed kilkoma wyzwaniami i wykazać się musieli nie lada odwagą i kreatywnością.

Najpierw każda klasa zaprezentowała przed nami przygotowany wcześniej okrzyk patriotyczny. Wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania znakomicie prezentując oryginalne i pomysłowe wierszyki i rymowanki. Następnie przedstawiciele każdej klasy pokazali się wszystkim w specjalnie przygotowanych na tę okazje strojach patriotycznych. Dominowały oczywiście barwy biało czerwone, a nasi modele z dumą maszerowali zainscenizowanym wybiegiem. Występny nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Po występach DJ Grzegorz, który nie pierwszy już raz z nami jest, zachęcił wszystkich do zabawy w rytm najpopularniejszych w ostatnim czasie hitów. Bawiliśmy się przez niemal cztery godziny. W międzyczasie nasi uczniowie brali udział w różnych konkursach i zabawach. Strudzeni mogli się pożywić i napić w klasach i na stołówce szkolnej.

Kolejny bal choinkowy przechodzi do historii. Cieszymy się, że każdego roku wszyscy sie świetnie bawią na naszych zabawach i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny bal!

T. Stolarczyk

Po południu swoją zabawę rozpoczęli uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum.

Pierwsze miesiące nauki w tym roku szkolnym za nami. Każdy pracował na miarę swoich możliwości i choć efekty tych naszych starań może nie są do końca zadowalające, to jednak zasłużyliśmy na nagrodę! Niewątpliwie taką przyjemnością jest dla nas zabawa choinkowa – nazywana też noworoczną.

10  stycznia 2019 roku – w czwartek – bawiło się na niej sześćdziesięciu ośmiu uczniów klas siódmych,  ósmych oraz trzecich gimnazjum.

Oprócz świetniej zabawy, pysznej pizzy imprezie towarzyszyła znakomita atmosfera, która sprawiała, że  wszyscy czuliśmy się wspaniale, odganiając myśli o minionych klasówkach, sprawdzianach i innych szkolnych obowiązkach. Na myśl o dwóch tygodniach „laby”, nie szczędziliśmy sił  i energii do godziny 18.30. Mimo niskiej temperatury i zimowej aury na zewnątrz, w szkole panowała gorąca atmosfera – kilka razy odtańczyliśmy tzw. belgijkę.

Ponadto tego popołudnia  Zarząd Samorządu Uczniowskiego: Iga Zgórska, Agnieszka Rajca i Daria Trzuskowska  zaplanowały doskonałą atrakcję – klasowy konkurs na najznakomitszy teledysk. Jury, skład którego stanowili członkowie SU: Iga Zgórska, Jowita Piwowar oraz wychowawcy Pan Paweł Ślusarczyk i Pani Martyna Gaworek  zadecydowali, iż na puchar wypełniony słodkościami zasłużyli uczniowie klasy VIII a i VIII b, którzy zjednoczyli swoje siły, by dostarczyć oglądającym niezapomnianych wrażeń.

14 stycznia rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają dwa tygodnie. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

                                                                                             Samorząd Uczniowski