Zabawa choinkowa w Gimnazjum

Dnia 14.01.16r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka choinkowa. Zabawa zaczęła się tuż po lekcjach o godzinie 15:00. Naszym DJ był – jak zawsze niezawodny -Mateusz Borowiecki. Z początku niewiele osób się bawiło, ale przewodnicząca SU rozkręciła imprezę. Główną atrakcją były wybory na Miss i Mistera szkoły. Do zabawy zgłosiła się para z każdej klasy. W pierwszej konkurencji musieliśmy poznać kandydatów. Warunek był jeden – dobra zabawa i jak najśmieszniejsze przedstawienie się! Niestety, najsłabsza dwójka odpadła.

Kolejnym wyzwaniem było zjedzenie plasterka cytryny, ale koniecznie z uśmiechem na twarzy. Dwie osoby się skrzywiły i również się pożegnaliśmy.

Trzecia konkurencja to popularna zabawa w kalambury. Każda osoba losowała karteczkę i musiała przedstawić postać lub zwierzę, a zgadywało uczniowskie jury, w składzie: Ilona Kuzia, Karolina Michalska, Iza Zielińska i Mateusz Borowiecki.

W czwartej konkurencji o wygranej decydował przypadek więc komu się udało, ten przechodził dalej. Dziewczyny i chłopcy ustawiali się w dwóch kołach, a następnie podawali sobie długopis. Kiedy muzyka się zatrzymała, osoby z długopisem w ręce musiały zakończyć zabawę.

Ostatnia rozgrywka miała wyłonić mistrzowską parę. W rytm muzyki każda dwójka tańczyła na miarę swoich możliwości, a samorząd wyłaniał najlepszych. Miałyśmy małe problemy z wybraniem, więc zarządziłyśmy dogrywkę. Dziewczyny robiły przysiady na czas, a chłopcy mieli odgadnąć do jakiej części twarzy służą różne kosmetyki.

Miss i Misterem została Weronika Pasternak i Jakub Bukała z drugich klas! Zwycięska para otrzymała nagrody w postaci koron, szarf oraz bułki z musztardą, którą mieli się nakarmić! Wszyscy się doskonale bawili.

Dyskoteka zakończyła się o godzinie 19, po czym część uczniów został, aby  pomóc w porządkach, a reszta udała się do domów. Z całą pewnością to najlepsza zabawa w tym roku!

                                                                                   Dagmara Kapusta IIIa