Zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej

„W karnawale czas na bale”. Pod takim hasłem bawiliśmy się na tegorocznej zabawie choinkowej. Długo oczekiwany bal odbył się nieco później niż zazwyczaj, ale jak co roku był bardzo udany.

Punktualnie o godzinie 9.30 nasi uczniowie pomaszerowali do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej i wraz ze swoimi wychowawcami rozpoczęli tańce. Muzykę zapewnił pan Piotr Borowiecki, który znakomicie wywiązał się z roli zarówno wykonawcy piosenek jak i dyskdżokeja. Nie pierwszy raz zresztą pan Piotr wspomaga nas przy imprezach tanecznych. Serwowana przez niego muzyka bardzo wszystkim odpowiada i chętnie się przy niej bawimy.

O atrakcyjności balów choinkowych przesądza nie tylko muzyka, ale również możliwość przebierania się. Młodsze dzieci imponowały pomysłowymi kostiumami. Były księżniczki, królowie, rycerze, superbohaterowie i mnóstwo innych postaci, pod maskami którymi ukryły się dzieci. Starsi uczniowie mieli natomiast okazję ubrać się w swoje najmodniejsze ciuchy zarezerwowane tylko na specjalne okazje. Choć i wśród szóstoklasistów nie brakowało przebierańców.

Atrakcją każdej zabawy są konkursy. Na tegorocznym balu tańczyliśmy z balonami, bawiliśmy się w gąsiennicę, grę polegającą na przekładaniu piłki ponad głowami uczestników. Młodsze klasy zaprezentowały dyskotekowe piosenki wraz z układem choreograficznym. Rozbawiona publiczność znakomicie się przy tych występach bawiła i oklaskiwała gromko wykonawców. Oczywiście udział w konkursach i występach nagradzany był słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, która pozostaje niezawodna przy pomocy w organizacji takich imprez.

Po kilku godzinach zabawy nasi uczniowie rozjechali się do swoich domów. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi, bo impreza była naprawdę udana.

Tomasz Stolarczyk