Zabawa w teatr w klasie II a – Pantomima

Zabawa w teatr daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania się od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Aby nasz teatr był atrakcyjniejszy, gdzie historie ,, opowiada się” bez użycia słów, gdzie poprzez ruch i gest wcielić się można w dowolnego bohatera i wyruszyć na poszukiwanie przeróżnych przygód w październiku wystawiliśmy pantomimę ,, Kot w butach” dla uczniów z zerówki. Uczniowie jako aktorzy wcielając się w postaci, przeżywali losy bohaterów literackich, utożsamiali się z nimi. Po przedstawieniu Lena Lipa wręczyła wszystkim przedszkolakom kotki – orgiami, wykonane przez nią i jej mamę.

                                                                                                              Wychowawczyni Anna Makuch