Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczął się naszej szkole o godzinie 8.00. Klasy spotkały się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, gdzie każdy uczeń otrzymał świadectwo. Już drugi rok z rzędu nie spotkaliśmy się wszyscy wspólnie z rodzicami na sali gimnastycznej, aby pożegnać rok szkolny i powitać wakacje, ale sytuacja epidemiologiczna w kraju wciąż na to nie pozwalała.

Udało się natomiast zorganizować wspólne pożegnanie klas ósmych. Punktualnie o godzinie 9.00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby ostatni raz wspólnie z tegorocznymi absolwentami spędzić kilka chwil. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Piotr Makuch, który z trudem kryjąc wzruszenie życzył najstarszym klasom naszej szkoły powodzenia w dalszej edukacji. W ciepłych i serdecznych słowach zwrócili się także  do naszych uczniów zaproszeni goście: burmistrz miasta i gminy Pierzchnica pan Stanisław Strąk, ksiądz proboszcz Marian Gawinek, kierownik gminnej biblioteki w Pierzchnicy pani Jolanta Adamska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Pawlik.

Ostatni dzień roku szkolnego to także czas podsumowań nie tylko ostatnich dziesięciu miesięcy nauki, ale też wszystkich ośmiu lat spędzonych w szkole podstawowej. Najlepszą absolwentką tego roku została Katarzyna Zajączkowska, której udało się również zostać laureatką konkursu biologicznego. Serdecznie gratulujemy! Warto również wspomnieć o uczniach z najlepszymi wynikami w nauce. W klasie VIII a byli to Katarzyna Zajączkowska, Julia Stachaczek, Oliwia Paszkowska, Patrycja Kobus, Nina Miszczyk oraz Wiktoria Garlicka. Natomiast wyróżnieni uczniowie z klasy VIII b to Bartosz Bandura, Zuzanna Wojnowska oraz Nikola Kmiecik. Panie wychowawczynie, Sylwia Bochenek i Edyta Wójcik Nosol pogratulowały swoim wychowankom wspaniałych wyników.

 

Nagrodę odebrały również dziewczęta zaangażowanie w pracę samorządu uczniowskiego, Nikola Kmiecik i Zuzanna Wojnowska oraz uczennice wyróżnione za działalność w Świetlicy Aktywator działającej przy bibliotece, czyli Kornelia Osman, Zuzanna Wojnowska i Katarzyna Zajączkowska.

Ogromny wpływ na sukcesy uczniów mają ich rodzice. Dlatego też tym, których dzieci zostały wyróżnione za osiągnięcia szkolne, dyrektor wręczył listy gratulacyjne. To zapewne ogromna radość i duma znaleźć się w tak doborowym gronie. Serdecznie gratulujemy!

Po części oficjalnej obejrzeliśmy krótki lecz treściwy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez naszych absolwentów. Nawiązujące do lat szkolnych scenki przeplatane piosenkami uświadomiły nam wszystkim jak utalentowanych mieliśmy uczniów. Będzie na ich bardzo brakowało, choć jak zawsze jesteśmy pewni, że młodsi koledzy godnie ich zastąpią.

Tym artystycznym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie. Absolwenci rozeszli się do klas, aby tam pożegnać się w swoim gronie i udać się do domów. Teraz pozostaje im jeszcze zaczekać do ogłoszenia wyników egzaminów. Mamy ogromną nadzieję, że pozwolą one zdobyć miejsce na liście przyjętych do wybranych szkół średnich.

Grono pedagogiczne udało się natomiast do pokoju nauczycielskiego, by pożegnać dwie koleżanki. Panie Aldona Borek oraz Grażyna Tajer zakończyły swoją pracę w szkole i przeszły na zasłużoną emeryturę. To szczególny czas w życiu każdego nauczyciela. Po kilkudziesięciu latach i kilku pokoleniach wychowanków nadchodzi czas na odpoczynek. Życzymy naszym koleżankom dużo zdrowia i wciąż wielu sił na realizowanie swoich pasji!

T.Stolarczyk