Ziemia nasza planeta

Nasza szkoła już od wielu lat angażuje się w działalność ekologiczną, wspierając różne inicjatywy mające na celu budowanie świadomości uczniów w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego. Jednym z takich działań są ekologiczne przedstawienia szkolne. 17 czerwca 2015 r. w obecności Dyrekcji szkoły Pani Bożeny Petrus i Pani Teresy Gwadowskiej uczniowie klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli przygotowane   przez uczestników koła ekologicznego przedstawienie „Śmieszka’’”. Celem  było promowanie działań na rzecz ochrony przyrody oraz uświadomienie uczniom, iż o naszą Ziemię należy dbać  każdego dnia. Treść  miała za zadanie przybliżenie odbiorcom szkód i zagrożeń, jakie każdego dnia człowiek wyrządza swoim lekkomyślnym postępowaniem, naszej planecie Ziemi. Artyści podkreślali potrzebę, dbania o środowisko przez oszczędzanie wody, ochronę lasów, segregowanie śmieci itp.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała p.D.Wacek i uczniom klas IVb i Va za przygotowanie przedstawienia. Zadając kilka pytań widzom na temat sposobów ochrony środowiska Pani Dyrektor była mile zaskoczona wiedzą i propozycjami ochrony Ziemi. Podkreśliła, że świadomość ekologiczna zaszczepiana młodym ludziom od najmłodszych lat   i ich obecna wiedza zaprocentuje w przyszłości. Dodała, że dzięki takim, obecnie jeszcze ,,małym ekologom’’ za kilkanaście lat problem zanieczyszczonego środowiska zniknie.

Następnie poproszono p. Dyrektor o wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursach, które odbywały się w ciągu całego roku szkolnego.

W kategorii konkursów profilaktycznych nagrodzono:

Za konkurs plastyczny ,,Jestem widoczny na drodze’’ – nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

DSCF8713 (800x600) I miejsce

Nieznalski Mikołaj –Ia

Woźniak Kacper – Ia

Pasternak Oliwia –IIIb

DSCF8720 (800x600)II miejsce

Pasternak Kacper – Ic

Miszczyk Nina –IIa

Bednarska Aleksandra –IIIb

DSCF8724 (800x600)III miejsce

Nowak Maksymilian –Ib

Pasternak Julia –IIb

 

 

 

 

Za konkurs plastyczny ,,Bezpiecznie korzystam z domowych urządzeń technicznych – nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

I miejsce – Majczak Nikola –IIIa

II miejsce – Kręgiel Roksana – IIb

III miejsce – Buras Amelia – Ib

Rozstrzygnięto również międzyklasowy konkurs ortograficzny uczniów klas trzecich ,,O pióro Dyrektora szkoły”.  Laureatką konkursu została:

Bednarska Aleksandra z klasy IIIb, która z rąk Pani Dyrektor otrzymała zasłużoną nagrodę – pióro do pisania.

Ostatnim punktem  było wręczenie nagród, artykułów piśmienniczych uczniom klas pierwszych w konkursie ,,Pięknego pisania’’, którego organizatorami były wychowawczynie pierwszaków. Laureatami konkursu zostali:

DSCF8737 (800x600)Skrzyniarz  Dawid – Ia

Terlecki Karol – Ib

Moskwa Kacper – Ic

                                                                                                                    B. Miszczyk