Zimowy biwak Hufca Kielce – Powiat

W dniach 16 – 17 stycznia 2016r. zuchy i harcerze z naszej szkoły przebywali na  zimowym biwaku w Zespole Szkół w Masłowie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Gościli w Szklanym Domu w Ciekotach. Brali udział w guestcie, w zajęciach plastycznych, oglądali scenkę teatralną wystawioną przez aktorów Teatru Kapitalnego. Zuchy poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy zwiedzili dworek Stefana Żeromskiego. Po smacznym posiłku, już na terenie szkoły w Masłowie uczniowie brali udział w warsztatach z musztry, technik harcerskich, historii harcerstwa, zajęciach plastycznych. Wieczorem w trakcie kominka zuchy i harcerze z naszej szkoły przedstawili legendę o Pierzchnicy i zaśpiewali piosenkę o naszej miejscowości ( autorkami tekstu piosenki były : Kasia Zajączkowska i Nina Miszczyk). Gościem specjalnym był wójt gminy Tomasz Lato, który przedstawił pasjonującą opowieść o gminie Masłów. Najważniejszą chwilą na biwaku była dla zuchów Obietnica Zuchowa, a dla harcerzy Przyrzeczenie Harcerskie. Podczas biwaku zuchy i harcerze z naszej szkoły tworzyli grupę o silnej tożsamości. Uczyły się samodzielności, samorządności, dyscypliny, porządku. Biwak był również dla nich radosną przygodą, głębokim przeżyciem, którego długo nie zapomną.

                                                                                                                 Drużynowe:

                                                                                                                                         Anna Makuch

                                                                                                                                         Renata Piątek