Zwiastuny Wiosny

I Gminny Konkurs Recytatorski „Zwiastuny wiosny”.

Dziś pierwszy dzień wiosny. Co prawda zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ale wokół nas coraz więcej oznak przechodzenia jednej pory roku w drugą.

Z tej okazji zorganizowany został konkurs recytatorski zatytułowany „Zwiastuny wiosny”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Drugni.

Uczniowie recytowali mniej lub bardziej znane wiersze związane tematycznie z dzisiejszym dniem.  Mogliśmy usłyszeć m.in. poezję Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Agaty Dziechciarczyk i kilku innych. W jury zasiadły panie Barbara Szlompek, Monika Dudkiewicz oraz Danuta Leszczyńska. Na nie spadł trudny obowiązek wyłonienia zwycięzców, a zadanie to było bardzo trudne z powodu wysokiego poziomu narzuconego przez występujących. Ostatecznie jednak zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej z Drugni, Bartosz Słopiecki, który zaprezentował się nam recytując wiersz Danuty Gellnerowej pt. „Gdzie jest wiosna”. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Świercz ze Szkoły w Pierzchnicy, trzecie zaś Iga Kozłowska, także uczennica z Pierzchnicy. Przyznane zostało również wyróżnienie dla Anny Krajewskiej.

Jury jednogłośnie przyznało, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomem. Potwierdzili to również widzowie, którzy z uwagą i zainteresowaniem przyglądali się występującym koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że konkurs wiosenny na trwałe wpisze się do kalendarza naszych szkolnych imprez.

T. Stolarczyk