Pedagog/Logopeda

Pedagog szkolny zajmuje się wspomaganiem: uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

Prowadzi:

  • indywidualne rozmowy wspierające
  • pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych
  • prowadzi zajęcia w klasach

 

Każdy członek społeczności szkolnej – uczeń, nauczyciel i rodzic, może zwrócić się do pedagoga po pomoc i wsparcie w różnych sprawach: porozmawiać o problemach, rozwiać wątpliwości , uzyskać poradę lub informację gdzie szukać dalszej pomocy.

 

INFORMACJA – KORONAWIRUS

Drodzy Uczniowie, Rodzice

Niestety nie możemy przez najbliższy czas zobaczyć się w naszej, jakże ukochanej szkole. Oczywiście pamiętajmy o tym, że to czas przejściowy i niebawem minie.

Dr Cezary Żechowski powiedział w ostatnim wywiadzie tak: „Na szczęście, jak popatrzymy na ewolucję pandemii, to widać, że w Chinach zaczyna ona wygasać. W pewnym momencie to się jednak skończy, trwają pracę nad lekami, nad szczepionką, ale na razie nie wiemy dokładnie kiedy. I w takiej sytuacji na pewno warto w sobie wypracowywać tolerancję na niepewność. W psychoanalizie to się nazywa pomieszczaniem.
[Warto] po prostu próbować pogodzić się z tym, że pewien rodzaj niepokoju może nam towarzyszyć. Nie ma na to cudownych leków. Ale, jeżeli ten lęk oswoimy, a wierzę, że tak, również w wymiarze społecznym, da nam to ogromną siłę. Bo pozwoli nam przyjmować różne trudne uczucia, bez konieczności gwałtownego ich odreagowania.”

Dlatego w tym oswojeniu niepokoju i niepewności chciałabym, jako Wasz pedagog pomóc w taki, zdalny sposób. W zakładce specjaliści  – pedagog szkolny – będziecie mogli znaleźć na bieżąco różne inspiracje, materiały które będę wrzucać we wsparciu Pani Agnieszki Wójcik na bieżąco.Mimo, że jest Was bardzo dużo, będę słać krótkie wiadomości. Mam nadzieję, że dotrę do większości z was.  To, że  Drodzy Rodzice odczuwacie niepokój, a Wy Wyjątkowi uczniowie, głownie Ósmoklasiści, dużo niepewności, co dalej…jest czymś naturalnym i normalnym biorąc pod uwagę nietypową sytuację w naszym kraju i na świecie…

Możecie o tym do mnie napisać pedagog.pierzchnica1@gmail.com

Dodatkowo możecie mnie odnaleźć na messenger Karolina Bulanowska i napisać lub dając mi znać, że macie dużo trudności i  ja  oddzwonię. Od poniedziałku do piątku od 8:30 do 13 czekam na Was w tym wirtualnym świecie:)

Do zobaczenia w realu

Wasz pedagog, Pani Karolina

Dobrego dnia

Dzieci-koronawirus-poradnik

Krótki filmik o koronawirusie:

https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1gGxtRFpadKCngHG4WPtwv1ljpiD1xqdivH1ByWxAwVsKV0tEOG9t4sj0

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE – FILMY

a tu FILMY:

Korzystaj z umiarem z internetu

Nie ufaj osobom poznanym w inetrnecie 

Szanuj innych w internecie

Mów jeśli coś jest nie tak

Chroń swoje dane

Bezpieczeństwo w sieci dla młodzieży

Poświąteczny power bank

Informacje kontaktowe:

Karolina Bulanowska
Pedagog szkolny/Logopeda

Godziny pracy pedagoga:

  • Poniedziałek 08:30 - 14:30
  • Wtorek 08:30 - 13:30
  • Środa 08:30 - 14:30
  • Czwartek 08:30 - 14:30
  • Piątek 13:30 - 14:30

Godziny pracy logopedy:

  • Czwartek 12:30 - 13:30
  • Piątek 08:30 - 13:30