Dzień Dziecka w „Ostoi Dworskiej”

Pierwszego czerwca  w zagrodzie edycyjnej świętowali swój Dzień  Dziecka uczniowie klas drugich i trzeciej.  Dzieci bawiły się na pośród scenerii kwitnącej naturalnej łąki oraz Galerii Wsi Polskiej, a zarazem uczestniczyli w  zajęciach  edukacyjnych.  Wzięli udział w spotkaniu
z Mistrzem Garncarstwa, gdzie własnoręcznie wykonali piękne misy ,dzbanki ,kubeczki z gliny … Ponadto odbyły się gry i zabawy dawnej Wsi z potańcówką na trawie … Nie zabrakło oczywiście opowieści o zwyczajach , obrzędach polskich z degustacją pysznej kromki chleba wiejskiego , drożdżowych bułeczek i samodzielnie upieczonych na ognisku kiełbasek.
Wizyta w tym miejscu zaowocowała zarówno znajomością historii, kultury ludowej jak i szacunkiem do prac rolniczych oraz zbliżeniem do przyrody.

B. Miszczyk