Biologia – materiał nr 2

Biologia tematyka od 23. 03 do 25. 03.
Witam serdecznie wszystkich uczniów i zachęcam do dalszej nauki.

Klasa 5a
Utrwalamy wiadomości dotyczące tkanek roślinnych. Do wychowawcy wysłałam kartę pracy do uzupełnienia przez Was drodzy uczniowie. Bardzo proszę żeby karta znalazła się uzupełniona w zeszycie.

Klasa 6c
Utrwalamy wiadomości dotyczące ryb, przystosowań ryb do życia w wodzie oraz znaczenia ryb w przyrodzie i dla człowieka. Proszę o przeczytanie tematu dotyczącego płazów i zwrócenie uwagi na ich przystosowania do 2 środowisk : wodnego i lądowego oraz na ich budowę. Proszę o przeczytanie wiadomości dotyczących płazów z podanego linku i w zeszycie wykonać ćwiczenie 1 (wypisać zdania tylko prawdziwe ) i ćwiczenie 2 uzupełnić luki w tekście prawidłowymi informacjami ). Zadania znajdują się na samym końcu pod tematem.
https://epodreczniki.pl/a/plazy—zwierzeta-wodno-ladowe/DbCyM1YnM

Klasa 7a
Proszę o przypomnienie i utrwalenie wiadomości dotyczących układu krwionośnego. W jaki sposób należy dbać o układ krwionośny i w jaki sposób możemy zapobiegać chorobom układu krwionośnego. Proszę o wykonanie w zeszycie z podręcznika ćwiczenia 1 i 3 ze strony 118.