Ekoaudycja – Z  EKOLOGIĄ  BĄDŹ  NA TY !

Od roku szkolnego 2022/23 nasza szkoła uczestniczy w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej czyli  programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza realizowanym przez Państwowy Instytut  Badawczy  NASK  we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

W ubiegłym roku szkolnym przed głównym wejściem do budynku szkolnego został zamontowany miernik jakości powietrza. Natomiast w październiku tego roku otrzymaliśmy wewnętrzny ekran edukacyjny , który służy do prezentacji pomiarów i treści edukacyjnych na temat smogu. Ekran ten szkoła otrzymała jako nagrodę za uczestnictwo w projekcie ,,Mierzymy się ze smogiem’’. Otrzymaliśmy także wiele materiałów edukacyjnych związanych z tym tematem: filmy z ciekawymi doświadczeniami smogowymi : ,, Sztuczne płuco”,  ,,Odkurzacz”, krzyżówki, rebusy, interaktywne gry : ,, Sudoku smogowe”, ,,Pogromca smogu”. Korzystając z pakietu tych materiałów członkowie Szkolnego Koła LOP przygotowali dla społeczności szkolnej EKOAUDYCJĘ :  ,, Z EKOLOGIĄ BĄDŹ NA TY !’’.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA !

                                                                                                             Członkowie Szkolnego Koła LOP