FAJNY JEST ŚWIAT NAUKI – wycieczka „zerówek” do ECN w Kielcach

W dniu 24.11.2022 roku dzieci z oddziału V i VI były na wycieczce w Energetycznym Centrum Nauki, które znajduje się na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego. Centrum choć jest miejscem nowoczesnym, to wygląda jak stara fabryka, a zwiedzanie jest opowieścią o różnych rodzajach energii, pozyskiwanej w sposób tradycyjny i ekologiczny. Wystawa jest podzielona na 3 strefy: Ziemia i Ogień, Powietrze i Woda oraz Człowiek. W programie wycieczki mieliśmy zwiedzanie wystawy, krótki film na temat powstawania energii i warsztaty tematyczne, gdzie dzieci samodzielnie przeprowadzały eksperymenty z użyciem bezpiecznych „chemikaliów” . Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość działania i doświadczania na multimedialnych urządzeniach, które oprócz zabawy – uczą. Przedszkolaki z właściwą sobie ciekawością świata, własną energię wyładowywały na poruszanie siłą własnych mięśni urządzeń i generatora mocy. Czas spędzony w Centrum szybko minął. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. FAJNY JEST TEN ŚWIAT NAUKI – mówiły.

   Janina Karasińska