II Obóz Naukowo – Językowy w Krynicy

Drugi w tym roku szkolnym obóz sfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Wiedza naszym kapitałem” przeznaczony był dla uczniów objętych zajęciami wyrównawczymi z najwyższą frekwencją.

Wyruszyliśmy wcześnie rano, by już około 11-tej rozpocząć zwiedzanie malowniczego Skansenu Regionalnego Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Piękne ekspozycje oraz warsztaty w pracowni garncarskiej bardzo nam się podobały. Następnie udaliśmy się do Krynicy, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie Henryk II.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do nieodległego Tylicza, do gospodarstwa agroturystycznego „LaMa”, gdzie mogliśmy pojeździć konno, postrzelać z łuku, wziąć udział w konkursach sprawnościowych oraz nauczyć się plastycznej techniki decupache, polegającej na przyklejaniu do przygotowanej powierzchni skrawków papieru. Po obiedzie zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Zabawek w Krynicy, a wieczorem urządziliśmy dyskotekę.

Trzeciego dnia pobytu bardzo dużo chodziliśmy po Krynicy. Zwiedziliśmy Łazienki Borowinowe, Stary Dom Zdrojowy, Muzeum Nikofora i wiele innych ciekawych miejsc. Wjechaliśmy też kolejką na Górę Parkową. Wieczorem piekliśmy kiełbaski na ognisku i bawiliśmy się na dyskotece.

Ostatniego dnia pobytu na obozie wybraliśmy się do Psieki Barć w miejscowości Kamianna. Wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych, z których bardzo dużo dowiedzieliśmy się o produkcji miodu i życiu pszczół w pasiece. Po degustacji pysznego miodu udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Obóz można zaliczyć do bardzo udanych. Dużo zwiedziliśmy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i nawet zajęcia lekcyjne realizowane każdego dnia były interesujące i cieszyły się powodzeniem. Obóz w Krynicy stał się idealnym rozpoczęciem wakacji.

T.S