„Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”

,,….Bez przemocy świat jest piękny

Wszyscy dobrze czują się.

Bez przemocy świat jest piękny

Każdy przecież liczy się….’’

 9 lutego uczniowie klas I-III  obejrzeli przedstawienie profilaktyczne, które opowiadało   o niemiłym zdarzeniu, które przytrafiło się wesołemu i dobrze wychowanemu zajączkowi Tuptusiowi. Ta na pozór prosta historia miała głębokie przesłanie, mówiące o tym, że w kontaktach z innymi nie można uciekać się do przemocy.  Takie zachowanie zostaje prędzej czy później ukarane. Dobrze wychowani bohaterowie przedstawienia uczyli dzieci dobrych manier, używania słów ,,proszę, dziękuję, przepraszam’’ i tym samym piętnowali agresje słowną.

                                                                                                                                              B. Miszczyk