Konkurs „Junior + Przedsiębiorczość = Sukces”

Junior + Przedsiębiorczość = Sukces to konkurs dla młodzieży organizowany w ramach Powiatowych Targów Pracy. W tym roku była to druga edycja.

Nasza klasa –  III A wzięła udział w tym konkursie. Otrzymaliśmy zadanie : napisać ciekawy biznesplan dostosowany do lokalnego rynku. Po konsultacjach z naszą wychowawczynią stwierdziliśmy, że nasz biznesplan ,, Zdrowe odżywianie” będzie dobrym pomysłem.

6 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Kielcach  na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Naszą klasę reprezentowały uczennice, które były najbardziej zaangażowane w tworzenie biznesplanu: Iwona Gałka, Anita Słopiecka, Julia Zajączkowska.

Powitał nas starosta kielecki Michał Godowski, podziękował wszystkim i stwierdził, że biznesplany były  merytorycznie przygotowane, pomysły innowacyjne, kreatywne, dostosowane do lokalnego rynku. Podkreślił , że tego  typu konkursy uczą  młodzież jak zarządzać własnym budżetem, jaką ścieżką zawodową podążać.

Starosta ogłosił wyniki i okazało się, że w gronie laureatów znalazły się szkoły:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mniowie – biznesplan pt. „Paintball w Mniowie”,  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach – : „Projekt nasza firma – Kawa na ławę”, Gimnazjum w Pierzchnicy – biznesplan „Zdrowe Odżywianie”, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Masłowie – biznesplan pt. „New York Cafe”, Szkoła Podstawowa w Kostomłotach Drugich –  projekt „Gospodarstwa Agroturystyczne Zagroda Sufraganiec”.

Otrzymaliśmy upominki ufundowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach.

Kolejną nagrodą była wycieczka edukacyjna.

15 grudnia uczestniczyliśmy wraz ze swoimi opiekunami w wyjeździe do Fabryki Porcelany w Ćmielowie. Zwiedzaliśmy Żywe Muzeum Porcelany,  zapoznano nas z procesem produkcji słynnej porcelany, uczestniczyliśmy też w ciekawych warsztatach. Pod okiem instruktora samodzielnie wykonywaliśmy różę z masy porcelanowej. Wykonaną pracę i ćmielowską filiżankę otrzymaliśmy na pamiątkę. Dużym atutem tej wycieczki była też integracja z młodzieżą z różnych szkół.

Iwona Gałka kl. III A